Bakteriaalne infektsioon

Bakteriaalne nahapõletik, ehk püoderma, on sage esinev probleem. Sümptomiteks võivad olla punetus, punnid, ketendus, koorikud ja kärnad, fistulid, karvakadu, sügelus ja valu. Tavaliselt tekib see nahal normaalselt elavate bakterite (Staphylococcus pseudintermedius) liigse paljunemise tõttu. See tähendab, et bakteriaalne nahapõletik ei ole omaette haigus, vaid tagajärg. Kõige sagedasemad nahapõletiku põhjused on erinevad allergiad, parasiidid, vanematel koertel ka hormonaalsed haigused.

Bakteriaalse infektsiooni diagnoosimiseks võetakse nahalt puuteproovid (tsütoloogia), vahel saadetakse lisaproov laborisse bakteri täpsemaks määramiseks ning sobiva ravi leidmiseks (bakterioloogia ja AB-gramm).

Raviks on lokaalselt antiseptilised šampoonid, pihustid. Süsteemset ravi (suukaudseid antibiootikume) kasutatakse äärmistel juhtudel (et mitte põhjustada resistentsete bakterite tekkimist) ning sellisel juhul on ravikuurid pikad, vähemalt 3 nädalat, ning doosid suured.

Lisaks antibakteriaalsetele vahenditele tuleb efektiivseks raviks tegeleda haiguse algpõhjusega. Kui ravida ainult bakteriaalset infektsiooni, aga mitte algpõhjust, siis tõenäoliselt põletik kordub.

Olen spetsialiseerunud loomade nahahaiguste diagnoosimisele ja ravile